پلیس البرز دستِ همکاری نخبگان را به گرمی می فشارد 
رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان گفت: پلیس البرز با رویکرد دانش بنیانی و حرفه ای گرایی دست همکاری همه نخبگان و فرهیختگان را به گرمی می فشارد و آماده همکاری و تعامل بیشتر با آنهاست. 
" مجید شیخ علیزاده " در جلسه نشست علمی با مدیران بنیاد ملی نخبگان که به مناسبت هفته گرامیداشت ناجا برگزار شد اظهار داشت: خوشبختانه در سال هاي اخير ضرورت توجه و سرمايه گذاري در زمينه تحقيق و پژوهش در ناجا احساس شده و ايجاد ادارات و سازمان هايي از جمله سازمان تحقيقات و مطالعات پلیس مؤيد اين مهم بوده و در واقع مي توان به جرات ادعا کرد که امروز نيروي انتظامي به عنوان يک پليس علمي، دانش بنیان و پژوهش محور شناخته می شود.
وی در این نشست که در بنیاد ملی نخبگان البرز برگزار شد بیان کرد: تخصصی بودن مأموریت ها، حساس بودن امور مربوط به نیروی انسانی، پیچیدگی دستیابی به فناوری های نوین و ارتباط تنگاتنگ با مردم و حاکمیت ایجاب می کند تا این نیرو علاوه بر تقویت توان عملیاتی به لحاظ علمی نیز پشتیبانی لازم را از ماموریت های خود به عمل آورد.
این مقام مسئول گفت: دفتر تحقیقات فرماندهی انتظامی استان در حوزه های مختلف مسائل و آسیب های اجتماعی مبتلابه البرز به ویژه موضوعاتی نظیر حاشیه نشینی و جغرافیای جرم از تحقیق و پژوهش اساتید و دانشجویان حمایت می کند.
وی افزود: یکی از زمینه هایی که این دفتر درآن فعالیت دارد ترجمه کتب، مقالات و متون علمی با موضوعات مرتبط با مأموریت های پلیس به ویژه معضلاتی است که استان البرز با آن روبروست تا با استفاده از دانش و تجربه محققان و پژوهشگران سایر کشورها با راهکارهای اجرایی حل مسایل اجتماعی و دانش و تجربه اندیشمندان خارجی نیز آشنا و از آنها بهره برداری کنیم.
شیخ علیزاده اظهار داشت: دفتر تحقیقات کاربردی پلیس البرز در نظر دارد تا به یاری خداوند متعال همزمان با شروع هفته ناجا جهش مشهودی در زمینه تحقیق و توسعه فعالیت های خود داشته باشد و برای تحقق این هدف دست تمام نخبگان، پژوهشگران، اساتید و پیشکسوتان را به گرمی می فشارد.
وی ابراز کرد: برای مشمولان خدمت وظیفه که در زمینه های مورد نیاز این دفتر توانمندی های علمی و تحقیقاتی شاخص داشته باشند تشویق های مادی و معنوی تعریف شده که کسر خدمت مقدس سربازی از آن جمله است.
رئیس دفتر تحقیقات کاربردی پلیس البرز ابیان داشت: این دفتر با شروع هفته ناجا اقدام به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای علمی و فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی پلیس البرز کرده است که خوشبختانه با استقبال  خوبی مواجه شدیم.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه استان البرز از جمله استان هایی است که نرخ بیکاری در آن بالاست برگزاری نشست علمی در اداره کل کار استان و تحکیم تعاملات با بخش های مختلف این اداره به ویژه معاونت پژوهشی در این هفته در دستور کار قرار دارد.
شیخ علیزاده ادامه داد: برگزاری نشست علمی با حضور کارشناسان، اساتید و نخبگان در سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان از جمله دیگر اقداماتی است که در هفته گرامیداشت ناجا اجرایی می شود.
وی گفت: پلیس در صدد است تا درآینده نزدیک با برگزاری یک جشنواره علمی- تخصصی از همه عزیزانی که بیشترین همکاری را با نیروی انتظامی استان داشته اند به نحو شایسته تقدیر و تشکر نماید.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: دفتر تحقیقات فرماندهی انتظامی استان با توجه به چهارچوب های تعیین شده و در راستای دستیابی به اهداف علمی و پژوهشی از مقالات و پایان نامه های مرتبط با حیطه فعالیت پلیس حمایت می کند.
رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان البرز در پایان گفت: در این راستا شورای پژوهشی فرماندهی انتظامی استان البرز با هدف تحقیق و بررسی علمی در زمینه تهدیدها، فرصت ها، آسیب ها، توانایی ها و مباحث راهبردی تولید دانش امنیتی و انتظامی، ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش و نهادینه کردن آن در استان، موضوعات تحقیقاتی را پیگیری و تا کنون از تعداد زیادی از مقالات و پایان نامه ها حمایت و طرح های علمی را در جهت کمک به عملیات انتظامی پیگیری کرده است.
در ادامه رئیس بنیاد ملی نخبگان البرز ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته گرامیداشت ناجا به همه کارکنان پلیس گفت: پایه و اساس همه فعالیت های انسانی، امنیت است و اگر امروز جوانان این مرزو بوم با آرامش در مراکز علمی و دانشگاهی به کسب دانش و تجربه اشتغال دارند به واسطه تلاش های شبانه روزی رزمندگانی است که مخلصانه برای حفظ نظم و امنیت و کیان این مرزو بوم تلاش و از خودگذشتگی  می کنند.

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.