دکتر علیرضا آزمندیان را به عنوان بنیانگذار تکنولوژی فکر شناخته می شود و در همین مسیر دوره ها و کنفرانس های مختلفی را در زمینه تکنولوژی فکر برای مدیران، اساتید دانشگاه ها، پزشکان، دانشجویان، کارمندان و سایر اقشار جامعه با هدف اصلاح نظام فکری و روحی این افراد برگزار کرده است. وب سایت رسمی دکتر آزمندیان به آدرس اینترنتی www.azmandian.com یک پل ارتباطی میان شما و ایشان است.

 

آشنایی بیشتر با استاد آزمندیان:

دكتر عليرضا آزمنديان در سال ۱۳۳۲ در يك خانواده مذهبی در تهران به دنياآمد و تحصيلات ابتدايی و متوسطه را در مدارس اسلامی و از جمله دبيرستان علوی تهران طی كرد و در رشته رياضی به عنوان يكی از دانش‌آموزان نمونه از دبيرستان علوی تهران فارغ‌التحصيل شد. وي تحصيلات دانشگاهی را در مقطع ليسانس در دانشگاه صنعتی شريف در رشته مهندسی مكانيك طي‌كرد و همزمان با آغاز پيروزی انقلاب اسلامی در صدا و سيما به عنوان خبرنگار سياسی و اقتصادی مشغول به‌كار شد. وی توفيقات زيادی در حرفه خبرنگاری به دست آورد و با تهيه گزارشهايی از اوضاع و احوال سياسی و اقتصادی كشور و سفر به تمام نقاط ايران و پاره‌ای از كشورهای جهان، شناخت خوبی نسبت به مسائل مردم به دست آورد و با حضور در جبهه‌های جنگ و تهيه گزارشهای تلويزيونی از عمليات جنگی، دلاوريهای رزمندگان اسلام را در نبرد حق عليه باطل، به تصويرکشيد. وی اولین خبرنگار جنگی بود که بهنگام آزادسازی شهر خرمشهر بهمراه رزمندگان اسلام وارد شهر شد و لحظه به لحظه جریان بازپس گرفتن شهر را گزارش کرد.

وی پس از ۶ سال كار پرتلاش و شبانه‌روزی در صدا و سيما در سال ۱۳۶۴ براي ادامه تحصيل به آمريكا سفر نمود و فوق ليسانس را در رشته مدیریت مهندسی و دكترا را در رشته مهندسی صنايع و سيستم ها در دانشگاه كاليفرنيا ادامه داد و در عين حال در رشته تخصصی خود در دانشگاههای آمريكا به تدريس پرداخت.

دكتر عليرضا آزمنديان ضمن ۱۲ سال تحقيق و تدريس در دانشگاههاي آمريكا و در عين حال با مطالعات علمی پيرامون قدرت فكر به تبادل اطلاعات با دانشمندان اين رشته پرداخت و ضمن شركت در كنفرانس‌های علمی تكنولوژی فكر، سالها در راستای توسعه اين پديده بزرگ قرن تحقيق و تدريس نمود و سرانجام براي انتقال دستاوردهای بی نظير تكنولوژی فكر به هموطنان ايرانی خود در سال ۱۳۷۶ به ايران مراجعت‌كرد. وی ضمن عضويت در هيئت علمی دانشكده فنی دانشگاه تهران و تدريس مباحث مهندسی صنايع و سيستم ها در اين دانشگاه، به تأسيس مؤسسه فرهنگی علمي پديده فكر اقدام‌ كرد و با تشكيل كلاسهای تكنولوژی فكر به بسط و گسترش اين تكنولوژی در ايران پرداخت و با تحولات بزرگي كه در نظام فكری و باورهای دانشجويان خود ايجاد كرد زندگي آنها را به كلی متحول ساخت. دكتر عليرضا آزمنديان پس از سفر به بيش از ۵۰ كشور جهان از جمله كشورهای آسيايی، آفريقايی، اروپایی،آمريكا و كانادا و مطالعه مبانی ذهن، قدرت بيكران فكر انسان و با اشراف به مكانيسم هاي فكر، باور و برنامه‌ريزی سيستم ضمير ناخودآگاه انسان، امروز در خدمت مردم عزيز ايران است تا با استفاده از دستاوردهای علمی خود ضمن ايجاد تغييرات اساسی در نظام فكری شان به پالايش شخصيت آنان پرداخته و با ايجاد تحولی شگرف در آنها ، انسانهای شاد و بشاش، هدفمند، با انگيزه، توانمند و مصمم با شخصيت و اعتماد به نفس كامل و با عشق و اميد برای زندگي عالی و پرحاصل برای ايران اسلامی ما تربيت‌كند.

دكترعليرضا آزمنديان با برگزاري كنفرانسها و دوره های تكنولوژی فكر براي مديران، اساتيد دانشگاه، پزشکان، صنعتگران، معلمان، دانشجويان، كارمندان و ساير اقشار تأثيرگذار جامعه، نه تنها نظام فكری و روحي آنان را متحول ساخته است، بلكه با اجرای تكنيك‌های مديريت فكر، در بالا بردن كارائی و بهره‌وری انسانی آنان تأثير به سزايی گذاشته است.
دکتر آزمندیان پس از مراجعت از آمریکا، در طول 22 سال گذشته، علاوه بر اجرای سخنرانی‌های مختلف برای میلیون‌ها نفر از مردم ایران و ایرانیان خارج از کشور، برای مدیران وکارکنان بسیاری از کارخانجات و صنایع‌کشور و نیز برای بسیاری از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها و نهادهای‌ دولتی و مدیران بخش‌های خصوصی کشور مباحث خودمدیریتی و خودشکوفائی و نیز مباحث رهبری و توانمندسازی و مدیریت منابع‌انسانی را عرضه‌کرده است که از این رهگذر به ایجاد انگیزه‌های کاری و ارتقاء بهره‌وری نیروی انسانی کمک شایانی نموده است.
آثار فرهنگی دکتر علیرضاآزمندیان بصورت مقالات، کتاب ها و سی‌دی های تصویری و صوتی برای ایرانیان داخل و خارج از کشور عرضه شده است و آخرین کتاب ایشان به زبان انگلیسی به نام Think Yourself  Successfulمی باشد که توسط بزرگترین مؤسسه انتشاراتی آمریکا بنام مک گراهیل چاپ و در دنیا منتشر شده و اخیراً این کتاب تحول‌آفرین، به زبان عربی و چینی توسط همین مؤسسه انتشاراتی ترجمه شده است. روزنامه وال استریت ژورنال پرتیراژترین روزنامه اقتصادی آمریکا، ضمن چاپ گزارشی در صفحه اول این روزنامه تحت عنوان “تفکر مثبت در تهران” ضمن بررسی اثرات مثبت برگزاری سمینارها و همایش‌های تکنولوژی فکر در ایران، دکتر آزمندیان را بعنوان بزرگترین سخنران انگیزشی ایران،  به جهانیان معرفی‌کرده‌است.

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.