دکتر کاویانی متولد شهر گرگان است و در حال حاضر در شهر بابل زندگی می کند. دکتر کاویانی در سال ۱۳۹۷ دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی بابل به اتمام رساند. او شغل های بسیار متنوع و جالبی را تجربه کرده است. از واردات کالا در سطح کوچک در سن ۲۲سالگی، تا تاسیس یکی از بزرگترین موسسات آموزشی کنکور ایران و ساخت و ساز ویلا و تجارت برنج !

اما علت شهرت او افکار کاریابی و ایده های کارآفرینانه ایست که در موسسه خودساخته منتشر می کند و هزاران نفر در سراسر ایران و خارج از ایران از آموزه های او بهره می برند و توانسته الهام بخش ایرانیان زیادی برای رسیدن به موفقیت و ثروت باشد.

اولین جرقه های کارآفرینی و درآمدزایی برای او در دوران دانشجویی زده شد، زمانی که خانواده درگیر مشکل مالی بودند و او برای تامین هزینه های شخصی تصمیم گرفت کار کند و درآمدزایی شخصی داشته باشند.

شروع زندگی کاری دکتر کاویانی از زبان ایشان

وقتی تنها ۲۰سال سن داشتم تمامی دارایی من ۱۵۰هزار تومان بود که به عنوان توشه راه زندگی دانشجویی از پدرم گرفته بودم. پدرم معلم و مادرم خانه دار بودند. حدود سال ۹۱ بود که به علت وام هایی که پدر و مادرم برای ساخت یک واحد مسکونی گرفته بودند شدیدا تحت فشار مشکلات اقتصادی بودیم و درآمدهای خانواده کفاف برآورده کردن نیازهایمان را نمی کرد. شرایط سختی داشتم. با هزار ذوق و شوق وارد رشته پزشکی در شهری غریب شده بودم و حالا مشکلات مالی زندگی را برایم سخت کرده بود. در یک اتاق ۳*۴ و به همراه ۴نفر دیگر در یک اتاق زندگی می کردم. در آن بازه حتی برای طی کردن فاصله بین خوابگاه تا دانشگاه نیز مشکل داشتم و بعضا چند ساعت برای اتوبوس دانشگاه منتظر می ماندم ! شرایطم واقعا سخت بود و خداوند چقدر زیبا می فرمایند که قطعا بعد از هر سختی آسانی است. همان شرایط سخت باعث شد که فکر کنم ! آری فقط باعث شد فکر کنم و از خودم بپرسم علی چطور باید بر مشکلات غلبه کنی؟!

همه چیز با تفکر شروع می شود ! همه چیز ! اگر از شرایط فعلی زندگی تان راضی نیستید شاید کافی باشد روزانه قدری به این فکر کنید که چطور باید پول در بیاورید !

من روزهای زیادی فکر کردم. روزی یکی از دوستانم به نام دکتر حیدری در خوابگاه دانشجویی به من گفت چرا انقدر فکر می کنی؟ مشکل کجاست؟ شرح واقعه را به او گفتم. ایشان گفت خب این که مسئله ساده ایست ! تو پول می خواهی، خب ببین چه توانمندی در حال حاضر داری؟ من لحظه ای به فکر فرو رفتم. گفتم من در زمینه کنکور و با توجه به اینکه خودم پزشکی قبول شدم اطلاعات خوبی دارم! گفت خب خوبه، برو و بگرد ببین کجا به شما با این توانمندی پول میدن! ساده بود، نه؟

از فردای آن روز از موسسه ای به موسسه دیگر برای کار رفتم! هرجایی که رفتم به در بسته خوردم. ظاهرا ساده نبود و باز هم مایوس شدم. عصبانی بودم از مدیران موسساتی که می گفتن پسرجان شما سن و سالی نداری و بهتر است بروی و درست را بخوانی ! من دوباره تصمیم گرفتم ! تصمیم به این که خودم یک موسسه بزنم و بزرگترین موسسه ایران شوم و روزی برگردم و به آنها بگویم اشتباه کرده اند !

قصه از اینجا شروع شد که تصمیم گرفتم با توجه به سرمایه ناچیزم موسسه خود را از اینترنت استارت بزنم. پول طراحی سایت نداشتم، لذا روزهای زیادی در مورد تاسیس سایتی اینترنتی مطالعه کردم و علمش را به دست آوردم و فقط با ۳۰هزار تومان برای نخستین بار یک سایت با آدرس maktabestan.ir را تاسیس کردم. دو ماه در این سایت در مورد کنکور محتوای آموزشی منتشر کردم. فکر می کنید چه اتفاقی افتاد؟ هیچ درآمدی حاصل نشد.

تصمیم داشتم تسلیم شوم… گویی راه دیگری نداشتم ولی در زندگی هر کسی یک دوست مثل آقای حیدری باید باشد، تعدادی pdf کتاب در مورد کسب و کار را به من دادند. گفتن اینها را بخوان شاید به نتیجه رسیدی! مطالعه کردم! تازه فهمیدم کسب و کار چه دنیای وسیعی دارد. مطالعه می کردم و به وجد می آمدم و اجرا می کردم. درنگ نکن علی، بخوان و انجامش بده. من دیوانه وار مطالعه می کردم. اولین کتاب هایی که خواندم در قالب فایل pdf و در لب تاپم بود، لب تاپی که سال ۹۰ به عنوان هدیه قبولی دانشگاه از طرف خانواده و اقوام دریافت کرده بودم. یک ماه بعد از سایت مشاوره ام ۲۰هزار تومن درآمد حاصل شد! ماه بعد درآمدم ۷۵هزار تومن و ماه بعد حدود ۳۰۰هزار تومان بود. در پوست خود نمیگنجیدم! من حال مشاور آموزشی تعدادی دانش آموز از سراسر ایران بودم. وقتی به عدد ۳۰۰هزار تومان رسیدم تصمیم گرفتم به آموزه های کتاب ها واقعا اعتماد کنم و مطالعه را تبدیل به یک عادت همیشگی کنم! همان زمان ها اولین استخدام را برای موسسه انجام دادم. حال یک کارمند داشتم. فکر می کنید بعدش چه شد؟ در سال اول حدود ۱۰ کارمند داشتم و درآمدم رشد قابل توجهی داشت و ….

دکتر کاویانی

در حین توسعه موسسه از طریق افرادی در اینترنت با واردات کالا از سایت علی بابا و از کشور چین آشنا شدم. این اتفاق باعث شد سرمایه ایده آلی برایم فراهم شود و از آن برای مهیا کردن هزینه های توسعه موسسه استفاده می کردم. روزهای عجیبی بود، یک حساب بانکی مجازی در روسیه داشتم و ارز وبمانی میخریدم و با چینی ها به صورت آنلاین مذاکره می کردم و در سطح کوچک بدلیجات خریداری می کردم و در بین آشنایان و هم دانشگاهی ها می فروختم. یادم است یک ساعت مچی زیبای دخترانه را از چین حدود ۳۵۰۰ تومان می خریدم و قیمت آن در بازار ایران حدود ۲۰ تا ۳۰ هراز تومان بود. یکی از دوستانم مسئول چک روزانه سایت چینی و انتخاب بود، من نیز خریدها را انجام میدادم و چند نفری نیز آنها را به فروش می رساندند! باز هم یک سیستم موفق خلق شده بود. عاشق سیستم سازی و کارآفرینی بودم.

و اما موسسه کنکور… در یک کتاب جمله ای مسیر کسب و کارم را عوض کرد “مشتری پادشاه است”. آری مشتری، پادشاه است و اگر بتوانید بهترین خدمات را به او بدهید شما میلیاردر می شوید ! بازار کنکور را تحلیل کردم. دانش آموزان متنفر بودند از دی وی دی های آموزشی بازاری که صرفا جیب آن ها را هدف گرفته بود. تصمیم گرفتم دی وی دی آموزشی برای همه دروس تولید کنم. با دوستانم صحبت کردم. همه گفتند زیادی جوگیر شده ای! استودیو داری؟ فیلمبردار داری؟ استاد کنکوری داری؟ سرمایه تولید ۳۰۰ ساعت فیلم آموزشی داری؟

آری هیچ کدام را نداشتم، ولی اراده که داشتم. باید تولید میشد. مطمئن بودم اگر بتوانم محصولی تولید کنم که دانش آموزان بگویند خدا پدرت را بیامرزد دکتر کاویانی، من موفق می شوم. حین شروع پروژه فقط ۲۰ میلیون پول نقد داشتم. انباری منزل را با حدود ۳ میلیون تومان تبدیل به یک استودیو کوچک کردم. فیلمبردار که همسایه ما بود راضی شد ۲ماه بعد از اتمام کار حدود ۲۰میلیون بابت ضبط از بنده بگیرد و به جسنجوی بهترین دانشجویانی گشتم که تدریس کنکور انجام میداند. آنها نیز با دریافت چک کارمندی پدرم قرارداد بستند و ۱۰ جلسه اول تولید شد و کار پیش فروش را شروع کردیم. پیش فروش می کردیم و اوضاع درآمدی بهتر شد و قصه را طولانی نکنیم. به زمانی که این متن را می نویسم من بیش از ۱۰۰ کارمند در این موسسه کنکور در سراسر ایران دارم. نمایندگی هایی در جای جای کشور داریم. در صداوسیما هستیم. و در کنکور ایران توانستیم با کیفیت رویایی محصولاتمان بدرخشیم. رمز موفقیت ما تمرکز بر مشکلات بازار و حل آن ها و تولید محصولی بود که مخاطب را شگفت زده می کرد. راستی، دانش آموز کنکوری می شناسید؟ مکتبستان ما را به او معرفی کنید ما در ایران بهترینیم.

با پول بازی می کردم و می کنم. درآمدها را به بازار املاک وارد کردم. از ساخت ویلاها و فروش آنها تا خریداری املاک فرسوده و بازسازی و فروش مجدد و پیش خریدها و ساخت  آپارتمان…. . بازار املاک را دوست دارم، کمترین ریسک را دارد. همیشه این جمله را دوست داشتم، زمین بخر تا زمین نخوری. با پول باید کار کرد. باید سیستم سازی کرد و بازی کرد و پول ها را تبدیل به نیروهایی کرد که می روند و برایتان پول می آورند.

داستان مختصری از دنیای زیبایم را شنیدید… از اینکه ۲۰ساله بودم و هنوز باید سربار خانواده می بودم متنفر بودم. در ۲۰ سالگی یک دانشجوی پزشکی ساده مثل خیلی های دیگه بودم. ولی من فقط به یک دانشجوی پزشکی بودن راضی نبودم. در سن ۲۰سالگی به دنبال تجارت و کارآفرینی بودم. می خواستم شرایط مالی زندگی خود را تغییر دهم. از مطالعه کتاب های دارن هاردی و برایان تریسی شروع کردم. صفر مطلق بودم و هیچ نمیدانستم. اولین کتاب ها را که خواندم شجاعتم برای ورود به بازار بیشتر شده بود.

این برای من پایان راه نبود. بلکه آغاز راهی پر پیچ و خم و جذاب بود. در این سال ها در حدود ۵ برند موفق تجاری را به ثبت رساندم. واردات، کنکور سراسری، ویلاهای شمال کشور، تورهای تفریحی، ساخت و ساز، برنج و … . من همه جور کار انجام دادم و می دهم. باید شجاع بود و علمش را بدست آورد و به دل بازار زد. پول همه جا هست، مطالعه نمیکنیم، علمش را نداریم و شجاعتش هم نمی آید و می گوییم اوضاع من خوب نیست. اوضاع شاید خوب نباشد ولی تو باید آن را بهبود ببخشی.

وقتی به حاصل زندگی ام می نگرم، خودم را مثال باغبانی‌می بینم که نه تنها سالها راه و روش زیرک‌ترین باغبانها که تناورترین درختان را از دل یک بذر کوچک به وجود آورده‌اند را بررسی نموده،  بلکه خودش نیز بذرهای زیادی را تبدیل به درختان تناور و پرثمر نموده.

درختانی که آنقدر قد کشیده‌اند، که علف‌ هرز برایشان بی معنی است زیرا سایه هاشان آنقدر زیاد شده که هیچ علف هرزی در کنارشان دوام نمی‌آورد. و اما دوستان عزیز و هموطنان بهتر از جانم، امروز در پایگاهی با نام خودساخته بر بلندای آموزش کارآفرینی در ایران اسلامی ایستاده ایم و در یک سال گذشته به جوانان زیادی کمک کرده ایم که بر مشکلات مالی خود غلبه کنند و طعم و لذت ایجاد کسب و کار شخصی را بچشند و اوضاع مالی خود را دگرگون کنند. ما یک دوره ویژه با نام دوره از کارآفرینی تا میلیاردر شدنرا برگزار کرده ایم که تا کنون ده ها و صدها نفر با استفاده از آموزش های آن توانسته اند مسیری را که من طی کردم بپیمایند و زندگی مالی خود را متحول کنند.

من راه موفقیت را یاد گرفته ام، راهش یاد گرفتنی است و پولسازی ابدا سخت نیست و اژدهای فقر ساخته ذهن هایی است که شجاعت شروع کردن را نداشتند. من اینجا هستم تا مرشد و راهنمای شما برای ساخت زندگی شخصی تان باشم. برای شروع مسیر هیجان انگیز و پرشور و نشاظ پولسازی آماده اید؟

 

جهت آشنایی بیشتر و بهر مندی از  آموزش های کاربردی استاد کاویانی به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه فرمایید:

https://www.instagram.com/khodsakhte.ir/

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.